Kava Kava, czyli korzeń pieprzu metystynowego (piper methysticum) jest częścią kultury wysp zachodniego Pacyfiku od ponad 3000 lat. Pieprz metystynowy w wielu kulturach poza działaniem leczniczym ma również znaczenie religijne czy polityczne.
Sposób spożywania kavy różni się w zależności od miejsca – na Vanuatu zazwyczaj występuje w formie napoju sporządzonego na bazie wody i sproszkowanego świeżego korzenia. W takiej postaci można go również spróbować w powszechnie występujących kava barach. W innych częściach Pacyfiku dużą popularnością cieszy się również napój na bazie suszonego korzenia, o mniejszej intensywności działania.

Kava Europe oferuje produkty przygotowane zawsze ze świeżego korzenia pieprzu metystynowego (nie suszonego), w 100% naturalne. Produkowane w Nowej Zelandii przez najbardziej uznany podmiot zajmującą się kavą na świecie – The Kava Society Limited (3A/153 Stoddard Road, Mount Roskill, Auckland, Nowa Zelandia). Kava Europe (DS Enterprise sp. z o.o.) jest jedynym oficjalnym partnerem handlowym Kava Society na terenie Polski.

Wszystkie oferowane przez nas produkty w postaci suplementów diety zostały zgłoszone do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Posiadają certyfikat Kava Society oraz Fundacji Wspierania Zdrowia. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie dostępne w sklepie produkty spełniały najwyższe standardy jakości. Oferujemy jedynie starannie wyselekcjonowaną, szlachetną kavę (noble kava). Naszym najwyższym celem jest, aby użytkownicy mieli możliwość poznania benefitów najlepszej kavy w przystępnej cenie, a jej kultywacja wiązała się ze świadomym spożyciem.

Informację na temat zalecanej dziennej porcji spożycia kavy zamieszczono na wszystkich produktach dostępnych w sklepie. Poniżej znajdują się informacje dotyczące poszczególnych suplementów:

Pacific Elixir (tradycyjna kava) – 30 g (ok. trzy łyżki stołowe).
Quick Shell (instant kava) – 10 g (ok. jednej łyżki stołowej)
Pacific Roots Kava (kava w postaci gotowego napoju) – 250 ml

Nie zaleca się przekraczania wskazanej dziennej porcji spożycia w ciągu dnia.
Nie zaleca się stosowania produktu kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Kava podobnie jak każdy inny suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Stosuj z umiarem. Nie zaleca się mieszania z alkoholem. Przekroczenie zalecanej do spożycia dziennej porcji może mieć wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

Sposób przygotowania kacy różni się od rodzaju kavy. Poniżej prezentujemy opis przygotowania kavy w postaci produktów dostępnych w sklepie.

Pacific Elixir, tradycyjna kava

Sposób pierwszy: blender
Do dziennej porcji kavy dodać ok. 300 ml (1-2 szklanki szklanki) ciepłej wody (ok. 30-40 stopni), mieszać w blenderze przez ok. 4 minuty, odcedzić, wystudzić lub dodać kilka kostek lodu. Według uznania proces można powtórzyć jeszcze raz z użyciem tej samej kavy zgodnie z powyższą instrukcją.

Sposób drugi: tradycyjny
Dzienną porcję kavy włożyć do woreczka. Zawiązany woreczek umieścić w pojemniku z ok. 300 ml (1-2 szklanki szklanki) ciepłej wody (ok. 30-40 stopni). Wyciskać przez ok. 5 minut. Uwaga: przed wyciskaniem należy upewnić się, że woreczek jest zawiązany lub przytrzymywać go w sposób uniemożliwiający wysypywanie się kavy. Wystudzić lub dodać kilka kostek lodu. Według uznania proces można powtórzyć jeszcze raz z użyciem tej samej kavy zgodnie z powyższą instrukcją.

Quick Shell, kava instant
Do dziennej porcji kavy dodać wodę lub sok, wymieszać.

Pacific Roots Kava
Przed otwarciem wstrząsnąć. Produkt gotowy do spożycia.

W przypadku wyboru tradycyjnej kavy Pacific Elixir, w zależności od wybranego sposobu przygotowania przydatny będzie blender kielichowy lub woreczek oraz głębokie naczynie. Kavę wygodnie spożywa się w tradycyjny sposób w łupin kokosa. Woreczki i łupiny znajdziesz w zakładce “sklep”.

Rekomendowane jest uzupełnienie picia kavy o owoce o wyrazistym smaku, np. ananasy, pomarańcze, kiwi, których spożywanie poprawia doznania smakowe.

Kavę zakupisz zarówno za pomocą niniejszego sklepu, jak i dwóch punktach stacjonarnie:

Chono Lulu Bistro & Bar, ul. Mińska 25 w Warszawie.
Kava Europe, ul. Czerniakowska 73/79, 00-718 Warszawa

Kava Europe oferuje produkty przygotowane zawsze ze świeżego korzenia pieprzu metystynowego (nie suszonego), w 100% naturalne. Produkowane w Nowej Zelandii przez najbardziej uznany podmiot zajmującą się kavą na świecie – The Kava Society Limited (3A/153 Stoddard Road, Mount Roskill, Auckland, Nowa Zelandia). Kava Europe (DS Enterprise sp. z o.o.) jest jedynym oficjalnym partnerem handlowym Kava Society na terenie Polski.

Skład:

Kava w postaci tradycyjnej oraz instant: korzeń pieprzu metystynowego (Piper Methysticum). 

Kava w postacie napoju (Pacific Roots Kava): korzeń pieprzu metystynowego (Piper Methysticum), woda

Produkty dostępne w naszym sklepie wyprodukowano w Nowej Zelandii z kavy pochodzącej z Vanuatu. Podmiotem odpowiedzialnym na pakowanie i dystrybucję jest Kava Europe, DS Enterprise sp. z o.o., ul. Czerniakowska 73/79, 00-718 Warszawa.

Przekroczenie zalecanej do spożycia dziennej porcji może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

Nie zaleca się stosowania produktu kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Jeżeli masz problemy z wątrobą, często przyjmujesz alkohol lub leki, przed użyciem skontaktuj się z lekarzem.

Do skutków stosowania kavy odnosi się Rozporządzenie Ministra Zdrowia na podstawie opinii Zespołu: Dotychczas nie stwierdzono potencjału uzależniającego kava kava.

Źródło: bip.kprm.gov.pl

Zgodnie z opinią Głównego Inspektoratu Sanitarnego z grudnia 2016 r.: kava nie działa na ośrodkowy układ nerwowy w stopniu powodującym zagrożenie zdrowia lub życia ludzi, jak również nie ma dowodów na powodowanie szkód społecznych poprzez używanie tej substancji.

Po zaksięgowaniu płatności paczka wysyłana jest zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych. Czas dostarczenia do odbiorcy zależy od wybranego sposobu dostawy.

Tak, kava kava może zostać odebrana osobiście w wybranych punktach na terenie kraju. Aktualną listę miejsc prezentujemy w zakładce “Wydarzenia”.